Kurşun

img Hayat Çinko Geri Dönüşüm her türlü kurşun ürünlerini alıp satmakta ve ihtiyaç duyan tüm üreticilere hammadde temin etmektedir.

Kurşun mavi-gümüş renklerinin karışımı bir elementtir. 327,5 ° C' ta erir ve 1740 ° C' ta kaynar. Doğal olarak bulunabilen metaller arasında yer alır ve geri kazanım oranı açısından en iyi geri dönüştürülebilir malzemelerden biridir. Temel özellikleri kolayca toplanabilir ve geri dönüştürülebilir olmasıdır.

Dünya genelinde üretimde kullanılan kurşunun yüzde 50' sinden fazlası geri dönüştürülmüş kurşundan elde edilmektedir. Kurşunun, geri dönüşüm işlemi sonrası kalitesi ve doğrudan madenden toplanan kurşun ile hemen hemen aynı olması nedeni ile geri dönüştürülmüş malzeme olarak değeri ve talebi çok yüksektir.

Kurşun geri dönüşümü, kurşunun çevreye salınımını azaltır ve doğal kaynakları korur. Kurşun batarya tehlikeli bir atıktır ve bertaraf edilmesi hem sağlık hem de çevre tehditleri oluşturmaktadır. Hayat Çinko Geri Dönüşüm olarak, kurşunun geri kazanılmasının ve geri dönüştürülmesinin önemli çevresel avantajlara sahip olduğununun farkında olarak işimizi bu doğrultuda gerçekleştirmekteyiz.

Yeni ürünlerin üretiminde geri dönüştürülmüş kurşun kullanımı son derece ekonomiktir. Geri dönüştürülmüş kurşun üretimi, cevherden birincil kurşun üretmek için gerekli enerjinin sadece yüzde 35' i ile 40' ı kadardır.

Diğer birçok malzemeden farklı olarak kurşun, kalite azalması olmadan tekrar eritilerek geri dönüştürülebilir. Bu da onu küresel ekonomi için mükemmel bir malzeme haline getirir.

Hayat Çinko Geri Dönüşüm her türlü kurşun ürünlerini alıp satmakta ve ihtiyaç duyan tüm üreticilere hammadde temin etmektedir.

Kullanım Alanları

  • İnşaat alanında ses yalıtımlarında,
  • Boru yapımında,
  • Silah üretiminde,
  • Ağır sanayi sistemlerinde,
  • Nükleer enerji santrallerinde,
  • Radyasyon engelleyici olarak çeşitli yerlerde kullanılmaktadır.